Apie EtnoDesign

EtnoDesign įkūrėjai Rūta Ambrasūnienė ir Linas Ambrasūnas
EtnoDesign kūrybinės studijos įkūrėjai – Rūta ir Linas Ambrasūnai

Pradėjome dviese – nuo Lino sukurtų medinių pavidalų  ir juos lydinčių Rūtos istorijų bei eilių. Šiuo metu „EtnoDesign” kūrybinė studija jungia mudviejų šeimą ir keletą artimų bičiulių dailininkų, su kuriais dalijamės kūrybine bendryste. Linijos ir žodžiai klojasi iki medinės dovanos užgimsta.

Bendras mūsų kūrybos vardiklis – improvizacija etniškumo tema. Tikime, kad gražiausias įkvėpimas ateina iš tradicijos, o jau tuomet – smagiai džiazuojame, saviškai perpasakojame savo pojūtį ir patirtį.

„EtnoDesign“ prasidėjo nuo Rūtusėlių – patį pirmąjį 2010 m. pavasario savaitgalį, Kaziuko mugės išvakarėse. Saulutės ir rūtelės, tradiciniai ir naujai gimę skirtingų kultūrų raštai susivijo aplink bėgiojančias, lakiojančias ir žydinčias meilias būtybes – štai kaip viskas gimė iš šilto jausmo, kurį gera dovanoti ir patiems gauti dovanų.

Rūtusėliai telpa delne, kvepia medžiu ir lengvai prisitaiko prie gražios širdies žmonių gyvenimo. Jie mėgsta suptis lange, kyburiuoti po lempa, puošti sienas, baldus, slapstytis šventinėse puokštėse ir eglutėse, prilaikyti raštelius ant šaldytuvo ir slapčiausiai labiau už viską džiaugiasi pasitarnaudami kaip laiškanešiai. Įsivaizduojate, Rūtusėlį prisegus prie linksmo laiškelio, jį galima pakabinti ant kaimyno durų, tuomet paspausti skambutį ir mikliai pabėgti.

Mums patinka arbata. Kol užvirs vanduo, galima surinkti medinę dėlionę-padėkliuką karštam arbatinukui! Tai labai praverčia, kai svečiai atskuba nepavėlavę, o šeimininkams dar norisi kuriam laikui pasprukti į virtuvę. Svečiai pluša, šeimininkai laimi laiko. Išradome savo „minkšto medžio“ technologiją – ji pilna paslapčių. Arbatinukų, puodelių, vazų ir stalo džiaugsmui sukurti lankstūs padėkliukai, kuriuos liečiant tuo pat metu jaučiasi medžio tvirtumas ir veltinio švelnumas.

Mums patinka istorijos. Patys jas pasakojame ir norime, kad ir kiti pasakotų savąsias, jas užrašytų. Iš čia – medžiu kvepianti užrašinė mintims, linkėjimams ir prisiminimams.

Mums patinka prisiminimai ir priminimai. Rūtusėliai jų pilni. Mūsų gudrūs magnetukai gali prikibti ne tik prie šaldytuvo, bet ir prie užuolaidų ar šviestuvų. Pats laikas išklijuoti vaikų kambario sieną dvipusiais magnetukais, prie jų kibdyti Rūtusėlius ir laisvai keisti jų išdėliojimo tvarką iki valiai!

Kiekvienas Rūtusėlis pasakoja savo istoriją su stebukliniu linkėjimu, kuris ima pildytis dar nespėjus išgerti rytinės kavos.
Rūtusėliai „šneka” lietuviškai, angliškai ir, pagal pageidavimą, prancūziškai. Viskas išguldyta lydinčioje kortelėje.
Vos kelis gramus sveriantys suvenyrai ir interjero dekoro detalės lagamine vietos neužima, bet širdį pripildyti gali.

Su Rūtusėliais linksmiau mylėti!

Dešimtaisiais EtnoDesign studijos metais greta dovanų su istorijomis užgimė šviečiančios istorijos – mediniai šviestuvai, dekoruoti ženklais, turinčiais simbolinę prasmę. Minkštą, išsklaidytą šviesą skleidžiantys ažūriniai gaubtai išsiskiria etninių raštų įkvėptais ažūriniais ornamentais ir moderniomis jų interpretacijomis. Kita mūsų gaminamų linija – minimalistinė, lakoniškų formų, pasižyminti ypatingomis medienos spalvomis ir tekstūromis. Belieka išsirinkti norimą šviestuvo formą, dydį ir Jums svarbų ženklą, o mes pripildysime namus šviesa, kurioje skleisis jų istorijos.

Rūta ir Linas Ambrasūnai

Užsukite pas mus į svečius – Vilniuje, J.Basanavičiaus g. 3, II aukšte

Apie EtnoDesign rašo:

15min.lt        15min.lt        zmones.lt 

kasvyksta.lt         interjeras.lt      statyba.lt