Posted on 2021-06-16 Leave a comment

Apšvietimas ir gamtos formos interjere

Kai namuose norisi gamtos

Atėjusi vasara išsivedė mus į gamtą ir sulėtino laiko pojūtį. Jau būtų sunku įsivaizduoti gyvenimą be miško, ežero, pajūrio, pievos ir upės artumo. Basomis, jaučiant žemę, saulę, vėją, žalumą, vandenį, atsigauna, atgyja visi kūno ir sielos pojūčiai. Malonumas gamtinėjant atpalaiduoja, tad kodėl gi šio patyrimo neperkėlus ir į savus namus bei jų apšvietimą

Gamtos pojūtį interjere pirmiausia galima patirti per vaizdo ir lietimo pojūčius. Namams galima sukurti istoriją, savą pasakojimą. Sienoms ar baldams parinkus vasaros pievų, rudenėjančio miško ar saulėtos pajūrio pakrantės koloritą, ims formuotis norimas kraštovaizdžio vaizdinys. O gyvybės jam įkvėps tinkantis apšvietimas. Tematiškai, spalviškai ir medžiagiškai derantys šviestuvai ne tik papildys svajonių namų viziją, tačiau ir suteiks erdvei vientisumo. Toršeras šalia minkšto baldo ar žemiau nei įprastai nuleistas pakabinamas šviestuvas suteiks gyvasties ir apšviesta erdvė “suskambės”. Apšvietimo svarba kuriant trokštamą atmosferą namuose yra nepamainoma. Paeksperimentavę su skirtingais šviestuvų pasirinkimais, pajusite skirtumą. O jei šviestuvas primintų natūralius žolynus, tikrą medį, o gal vandens raibuliavimą?

 Šviestuvas kaip gamtai artimas meno kūrinys

Nuo kuriamos namų vizijos neatsiejamas gamtai artimas interjero komponentų medžiagiškumas – akmuo, mediena, molis, natūrali tekstilė. Į pagalbą ateina ir gamtos vaizdus atkartojantis vizualusis menas.

Meno kūrinių parinkimas erdvei yra labai asmeniškas. Renkantis svarbu nepamiršti kuriamos atmosferos tikslo – gamtos jausmo namie. Ne visuomet pakanka tiesiog pasitelkti natūralistinį peizažą. Svarbiausia čia vidinis pojūtis-  ar meno kūrinys kviečia susijungti su gamta, ar ji lieka tarsi už įrėmintos fotografijos stiklo ir egzistuoja atskirai nuo mūsų, lyg nepasiekiama. Ieškant meno, nebūtina apsiriboti paveikslais ar nuotraukomis.

Meno kūrinys gali būti ir įdomus šviestuvas. Toks, kuris puošia erdvę net ir tuomet, kai nėra įjungtas. Dekoratyvus šviestuvo gaubtas gali tapti savitos namų atmosferos akcentu, savo tekstūra atkartojančiu mišką, pievą, vandenį. Įsivaizduokite pakabinamą šviestuvą iš lino pluošto, puoštą natūraliais žolynais, tarsi amžiną pievą virš valgomojo stalo. O atsimenate jausmą, kuomet vandenyje virpuliuoja, raibsta sodrūs medžių lajos atspindžiai? Vanduo čia lyg nebe ne vanduo, o kažkas daugiau. Paslaptinga, kvėpuojanti ir srūvanti žaluma, gyvu pavidalu vis naujai regima raibstančiame vandens paviršiuje. Žalias raibuliavimas persikelia į toršero gaubtą ir apsigyvena namuose. Kaskart, pažvelgus į tokį šviestuvo gaubtą, gamta priartėja ir nenutolsta.

Vanduo, pieva ar miškas – jei jų artumas pakylėja, tegu jų vaizdinys atgaivina ir namie. Kurti namus galime tokius, kuriuose mums gera ir nieko nestinga – jokio jausmo, reiškiančio mums gerumą gyventi savuose namuose.

 

P.S. Jei toršeras su žaliu mediniu gaubtu ar pakabinamas šviestuvas su natūraliais žolynais atkreipė Jūsų dėmesį ir paskatino ieškoti kažko panašaus, kviečiame patyrinėti EtnoDesign šviestuvų kolekciją. Daugiau pastatomų šviestuvų ieškokite skiltyje Toršerai. Visuomet yra galimybė toršerui pritaikyti Jums patikusį gaubtą iš visos mūsų gaminamų medinių šviestuvų kolekcijos. Pakabinamas šviestuvas ar stalo lempa gali virsti ir toršeru. O gal Jums reikia tik lempos gaubto? Pasitarkite su mumis ir mes padėsime išsirinkti arba pagaminsime reikiamo dydžio gaubtą, derantį Jūsų interjere. Pasirinkite akiai malonią medienos spalvą, pajauskite, koks dekoras džiugina akį ir drauge rasime sprendimą.

Leave a Reply